PÓŁPASIEC

Czy kolagen pomoże na trądzik różowaty?

5 (100%) 1 ocen

Czy kolagen pomoże na trądzik różowaty?

Naczyniowy trądzik różowaty wyjątkowo nieestetyczna dolegliwość polegająca na tym, że małe naczynia krwionośne umiejscowione na twarzy stają się widoczne na powierzchni skóry. Wówczas pojawia się zapalny trądzik różowaty, małe guzki i czerwone krosty. Objawy trądziku różowatego obejmują zaczerwienienie i uporczywe swędzenie, guzy i krosty z widocznymi naczyniami krwionośnymi oraz pieczenie połączone z suchym wyglądem i obrzękiem skóry. Naukowcy odkryli podwyższony poziom enzymów i peptydów, które powodują objawy trądziku różowatego, różne od bakterii będących źródłem typowego trądziku młodzieńczego, który pierwotnie uważano za podobny do trądziku różowatego. Trądzik różowaty jest często leczony antybiotykami oraz miejscowo za pomocą maści i kremów, które często łagodzą dokuczliwe objawy choroby skóry. Dodatkowo chorzy mogą wspomagać się innymi powszechnie dostępnymi preparatami, z których bardzo skuteczne są te zawierające w swoim składzie kolagen.

Poczytaj o innych metodach leczenia trądziku różowatego – https://medicomag.pl/uroda/czy-laser-pomoze-na-tradzik-rozowaty/

Kilka słów o kolagenie

Kolagen to białko występujące w ponad 25 procentach naszego ciała, często określane jako swoisty blok wzmacniający, który utrzymuje ciało razem. Sieć kolagenu, elastyny i keratyny wspiera prawie każdą komórkę w ciele. Nic więc dziwnego, że nawet skóra opiera się na kolagenie, który zapewnia jej siłę i elastyczność. To właśnie dlatego tak wiele słyszy się o zabiegach kosmetycznych i zastrzykach kolagenowych. Zastrzyki kolagenu stały się dostępne już w latach 70-tych ubiegłego wieku w celu odbudowy uszkodzonego kolagenu w stawach i innych wewnętrznych tkankach ciała. Po dalszych badaniach, zastrzyki kosmetyczne stały się powszechnie dostępne w latach 90-tych XX wieku. Są one wykorzystywane, aby pomóc klientkom w ulepszaniu wyglądu pomarszczonej skóry, eliminacji kurzych łapek, linii zmarszczek i innych defektów starzejącej się twarzy. Jednak kolagen potrafi pomóc nie tylko skórze dojrzałej – świetnie sprawdza się także przy minimalizowanie powierzchownych uszkodzeń skóry, takich jak chociażby krosty czy zaczerwienienia. Odpowiedź na pytanie, czy kolagen na trądzik różowaty będzie właściwym rozwiązaniem jest zatem oczywista. Kolagen jest zarówno wypełniaczem, jak i stymulatorem dla skóry lub blokiem wzmacniającym. Stwierdzono, że wraz z wiekiem, kiedy rozwija się trądzik różowaty, sieci kolagenowe skóry osłabiają się. Dlatego też wspomaganie regeneracji skóry w formie dodatkowej porcji kolagenu okazuje się rozwiązaniem przynoszącym rewaluacyjne efekty. Jednakże zastrzyki z kolagenu nie są traktowane jako stricte leczenie trądziku różowatego. Wystarczające może okazać się aplikowanie kolagenu w formie tabelek. Taki naturalny suplement kolagenowy może być bardzo efektywny dla osób cierpiących na trądzik różowaty. Można go przyjmować dodatkowo oprócz leków przepisanych przez lekarza dermatologa w celu wyleczenia choroby.  Ponadto polecaną są preparaty kosmetyczne zawierające w swoim składzie kolagen, takie jak kremu balsamy czy serum obfitujące w ten dobroczynny  składnik.

Balsam z kolagenem

balsam na tradzik różowatyBalsam zawierający kolagen, który na trądzik różowaty działa bardzo skutecznie, stopniowo poprawia  strukturę skóry osób chorych. Wybierając taki preparat powinno się dodatkowo zwrócić uwagę na jego dokładny skład, ponieważ lecznicze działanie można zintensyfikować dodatkami zawierającymi keratynę, która jest ważna dla stymulowania własnego kolagenu w ciele i elastyny, pomagającej wzmocnić sieć kolagenu, która słabnie wraz z rozwijaniem się trądziku różowatego. Niestety ta przypadłość powoduje, że kondycja skóry pogarsza się stopniowo, dlatego tak ważne jest szybkie podjęcie leczenia i systematyczność w pielęgnacji skóry.