PÓŁPASIEC

Kilka słów o tym jak się pozbyć cellulitu – Krem na cellulit

Kilka słów o tym jak się pozbyć cellulitu – Krem na cellulit
5 (100%) 3 ocen

Cellulit, czyli nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej pod skórą, tworzące nieestetycznie zgrubienia i nierówności na skórze ud, pośladków, bioder, a nawet ramion to problem, z którym zmaga się ogromna ilość kobiet w różnym wieku. W odpowiedzi na narastające zainteresowanie walką z cellulitem powstaje coraz więcej preparatów, mających na celu jego redukcję. Na co jednak zwrócić uwagę, wybierając krem antycellulitowy?

Jak wybrać najlepszy krem na cellulit?

Należy pamiętać, że odpowiedni krem to już połowa sukcesu w walce z cellulitem. Najlepiej do tego celu sprawdzą się kremy bogate w składniki pochodzenia naturalnego. Do zadań kremu antycellulitowego należą przede wszystkim:

  • redukcja lipidów

Lipidy są odpowiedzialne za tworzenie nieestetycznych wypukłości na powierzchni skóry. Dobry krem na cellulit, zawierający składniki aktywne sprawi, że komórki tłuszczowe zostaną rozbite, dzięki czemu o wiele łatwiej będzie je usunąć. Podstawą składu kremu przeznaczonego do walki z tzw. pomarańczową skórką może być kofeina, ułatwiająca usunięcie lipidów oraz hamująca ich ponowne odkładanie.

  • usuwanie toksyn

Jak wiadomo, to właśnie nagromadzone toksyny są przyczyną pojawiania się i nasilania cellulitu. Spowodowane jest to tym, że otaczają one komórki tłuszczowe, stymulując wzrost lipidów. Pozbycie się toksyn ułatwi stosowanie kremu zawierającego kofeinę lub ekstrakt z alg czy kasztanowca.

  • poprawa krążenia

Rozbite lipidy muszą zostać usunięte, podobnie jak toksyny. Przy dobrym krążeniu proces ten będzie przebiegał o wiele sprawniej i skuteczniej. Pomocne przy poprawie mikrokrążenia okażą się wymienione już substancje, takie jak kofeina czy ekstrakt z alg bądź kasztanowca.

  • pielęgnacja skóry

Stosując dobry krem na cellulit, można zrezygnować z innych kremów i balsamów do pielęgnacji. Zadaniem kremu antycellulitowego jest również nawilżenie i ukojenie skóry oraz poprawa jej elastyczności, a w rezultacie ogólnego wyglądu.

Świetnym wyborem okaże się kompleksowo działające serum Vialise, stworzone z naturalnych składników. spełnia wszystkie wymagania, które ma przed sobą skuteczny krem na cellulit: rozbija komórki tłuszczowe, poprawia mikrokrążenie, stymuluje usuwanie toksyn, a także odżywia i pielęgnuje skórę. Serum zawiera cenne składniki aktywne, takie jak kofeina, czy ekstrakty z bluszczu, alg i kasztanowca. Dzięki temu jest niezwykle skuteczne w walce z cellulitem. Już po pierwszym użyciu skóra wygląda o wiele lepiej i staje się gładsza, natomiast po kilku tygodniach regularnego stosowania cellulit zostaje wyraźnie zredukowany.

Systematyczność to podstawa

W walce z cellulitem systematyczność to kluczowa kwestia. Nawet świetnej jakości krem na cellulit, zawierający wiele składników aktywnych nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, jeśli nie będzie stosowany regularnie. Najlepsze efekty można osiągnąć stosując krem antycellulitowy dwa razy dziennie, rano
i wieczorem. Używając kremu, warto jednocześnie wykonywać energiczny masaż, początkowo rozcierając skórę rozgrzewając ją, a następnie ugniatając. Masaż warto zakończyć delikatnie głaszcząc miejsca dotknięte cellulitem. Wszystkie ruchy należy wykonywać od kostek, stopniowo kierując się ku górze.

Dobry krem to nie wszystko

Warto stosować kosmetyki antycellulitowe, jednak należy pamiętać, że nawet regularne wmasowywanie kremu to nie wszystko, by wygrać walkę z cellulitem. Chcąc osiągnąć trwałe rezultaty redukcji komórek tłuszczowych i toksyn, powinno się zadbać o odpowiednio zbilansowaną dietę, bogatą w warzywa i owoce. Powstawaniu cellulitu służą zawarte w żywności dodatki chemiczne, dlatego warto całkowicie zrezygnować z wysoko przetworzonych produktów, takich jak słodycze, fast food, czy słone przekąski.

Dodatkowo warto zadbać o systematyczną aktywność fizyczną. Nawet proste ćwiczenia, spacerowanie, czy jazda na rowerze kilka razy w tygodniu korzystnie wpłyną na redukcję cellulitu.

Przeczytaj przed zakupem: https://zawalserca.net/krem-cellulit-pozbyc-sie-cellulitu/

Odpowiedź do artykułu “Kilka słów o tym jak się pozbyć cellulitu – Krem na cellulit

  1. Katrine14

    Robie peelingi z koffeiną i trochę pomaga, ale uciążliwe jest to zmywanie, dużo przy tym jest roboty. Pewnie niedługo przerzuce się na dobry kremik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 69 = 78